Day Spa Nova2 ul.Ekologiczna 8, 02-798 Warszawa
GODZINY OTWARCIA: pon.-pt. 8.00-22.00, sobota 8.00-15.00
Masz pytania? Zadzwoń: +48 22 648-55-33
Kompleksowe działanie na ciała modelowanie i cellulitu likwidowanie !

Kompleksowe działanie na ciała modelowanie i cellulitu likwidowanie !

Kompleksowe działanie na ciała modelowanie i cellulitu likwidowanie !

Nadchodzące ciepłe dni, dopływ promieni słonecznych i zrzucenie ciężkich okryć wierzchnich to bez wątpienia radosna perspektywa. Rozpoczęcie wiosennych porządków szafy i przymierzanie zeszłorocznych ubrań może okazać się przykrym doświadczeniem... Ulubiona konfekcja już nie stroi, a podkreśla mankamenty. Przyczyną jest zazwyczaj nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit lub nieestetyczna wiotkość skóry.

Zamiast załamania i gorączkowych poszukiwań o rozmiar większej odzieży, proponujemy zadbać o swoje ciało, tak aby stale cieszyło oczy - nie tylko zakryte.


Zapoznaj się z przyczynami cellulitu i utraty jędrności skóry, a następnie zacznij działać!


Cellulit - odwieczny kobiecy problem

Zauważyłaś, że o cellulicie mówią tylko Kobiety? Dzieje się tak, dlatego, że ten nieestetyczny problem dotyka w około 99% właśnie nas! Wynika to między innymi z odmiennej budowy tkanki łącznej i tłuszczowej. U Mężczyzn obserwuje się ułożenie skośne, zaś u Kobiet poziome – przez co powstałe nierówności w tkance tłuszczowej przekładają się także na tkankę łączną.

 

Czym jest cellulit ?

Cellulit, powszechnie znany, jako ,,skórka pomarańczowa” jest efektem nierównego rozkładania się przerośniętych komórek tłuszczowych. Grudki te są dodatkowo otoczone wodą, oraz zalegającymi toksynami. Co więcej, przerośnięte lipidy uciskają naczynka krwionośne, co znacznie utrudnia przepływ krwi i usunięcie cellulitu. Dodatkowo, na jego rozwój wpływają żeńskie hormony płciowe – estrogeny, dlatego może się on pojawić już u nastolatek.


Rodzaje cellulitu i przyczyny jego powstawania

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, cellulit różni się między sobą. Właściwe rozpoznanie typu cellulitu to pierwszy ważny krok, na drodze ku jego likwidacji.


Cellulit tłuszczowy – powstaje najczęściej w przypadkach gwałtownych przyrostów wagi. Nadmiar lipidów formuje się w grudki, które poprzez to, że uciskają naczynka, nie mogą zostać usunięte i zalegają w tkankach. Przy cellulicie tłuszczowym ucisk może powodować ból.


Cellulit wodny – jest spowodowany kłopotami z układami: krwionośnym i limfatycznym. Pojawia się on u osób narażonych na długie przebywanie w jednej pozycji (praca siedząca lub stojąca). Co ciekawe ten rodzaj cellulitu dotyczy często także osób szczupłych. Kłopoty z krążeniem krwi i limfy powodują zastój wody oraz toksyn, które powodują przerost komórek tłuszczowych.


Cellulit cyrkulacyjny – jest składową cellulitu wodnego i tłuszczowego. Przyczyny jego powstawania także są kumulacją problemów dotyczących omówionych już rodzajów cellulitu. Cellulit cyrkulacyjny jest najtrudniejszy w likwidacji, ponieważ trzeba wyeliminować jednocześnie nadmiar tłuszczu, wody i zbędnych produktów przemiany materii.

Do pozostałych przyczyn powstawania cellulitu zalicza się: predyspozycje genetyczne, nieprawidłową dietę, długotrwałe noszenie butów na obcasach, czy wady postawy.

 

Stadia zaawansowania i sposoby walki ze ,,skórką pomarańczową”

Poza podziałem na rodzaje, każdy typ cellulitu dzieli się także na stopnie zaawansowania zmian. Nie powinien dziwić fakt, że im wcześniej zaczniemy z nim walczyć, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu.


Etap I: cellulit uwidocznia się po ściśnięciu fałdu skóry i zanika po jego wypuszczeniu.


Etap II: Skóra pomarańczowa widoczna jest podczas ucisku skóry, np. podczas siedzenia. To ostatni moment, w którym można go zlikwidować za pomocą regularnych, domowych metod.


Etap III: cellulit jest stale widoczny. Tak naprawdę, zaczynamy dostrzegać problem dopiero na tym etapie. Niestety samodzielne usunięcie cellulitu nie jest już możliwe. Poza zmianą diety i trybu życia na zdrowy, ćwiczeniami fizycznymi, balsamami antycellulitowymi, trzeba już korzystać z zabiegów gabinetowych.


Efektywna i nowoczesna broń w walce z cellulitem

Dobrą wiadomością jest rozwój technologii, który doprowadził do skonstruowania aparatury, mogącej zniwelować nawet cellulit III stopnia. Nova 2 Day Spa proponuje zabiegi masażu próżniowego Starvac SP2 oraz radiofrekwencji połączonej z ultradźwiękami TRIO XT 7.

 

Zasada działania masażu próżniowego - STARVAC SP2

Urządzenie SP2 działa w oparciu o masaż podciśnieniowy. Fałd skóry jest zasysany pomiędzy rolki, znajdujące się w głowicy. Podczas masażu cylindry głowicy wykonują ruchy palpacyjno-wałkujące. Kosmetolog dobiera odpowiednie końcówki zasysające, w zależności od obszaru zabiegowego oraz problemu skórnego. Dzięki dogłębnemu działaniu aparatura dociera do tkanki łącznej skóry.


Efekty zabiegu:

v Pobudzanie krążenia.

v Rozbijanie lipidów.

v Eliminacja toksyn i nadmiaru wody.

v Niwelowanie cellulitu.Bezinwazyjna alternatywa dla liposukcji -synergia działania fali radiowej i ultradźwięków - TRIO X7

Fala radiowa

Działanie fali radiowej polega na zamianie energii promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej w energię termiczną. Podgrzane do temperatury 45-60°C włókna kolagenowe kurczą się. Pierwszym, widocznym efektem jest poprawa napięcia skóry. Całkowity, długotrwały efekt jest odroczony w czasie 3-6 miesięcy (skóra w tym czasie się przebudowuje). Urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę do ciała (Quadro-polarną) z dużą wiązką zabiegową, która oddziałuje na tkanki głębokie. Pozwala ona na przeprowadzanie skutecznych zabiegów modelujących sylwetkę.


Ultradźwięki

Ultradźwięki są doskonałą alternatywą dla chirurgicznych zabiegów usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli liposukcji. Nasze urządzenie wykorzystuje działanie kawitacji ultradźwiękowej o niskiej częstotliwości, która jest najbardziej skuteczna. Ultradźwięki uszkadzają membranę komórek tłuszczowych, z których do krwioobiegu zostają uwolnione, a następnie zmetabolizowane kwasy tłuszczowe. Efektem jest zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych i obwodu ciała.Połączenie działania powyższych metod przynosi rewelacyjne rezultaty: wyszczuplenia, redukcji obwodu i cellulitu oraz poprawy napięcia i jędrności skóry.

 

Nie ma czasu do stracenia – zapisz się na wybrany zabieg i ciesz się pięknym ciałem, nie tylko wiosną!