Day Spa Nova2 ul.Ekologiczna 8, 02-798 Warszawa
GODZINY OTWARCIA: pon.-pt. 8.00-22.00, sobota 8.00-15.00
Masz pytania? Zadzwoń: +48 22 648-55-33
Fizjoterapia

Terapia manualna - manipulacje powięzi (fascial manipulation – FM)

Model Manipulacji Powięziowych stworzony został przez włoskiego fizjoterapeutę Luigiego Stecco i jest jednym z najnowszych trendów rozwojowych w terapii manualnej.


Metoda ta ewoluowała przez ostatnie 30 lat dzięki badaniom anatomicznym, praktyce klinicznej opartej na pracy z szerokim spektrum zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i trzewnego oraz dzięki sekcjom anatomicznym skoncentrowanym na badaniu anatomii powięzi.

Szczegółowo opracowane modele biomechaniczne pomagają w wyborze konkretnych punktów wymagających leczenia, po wcześniejszym ustaleniu który ruch jest bolesny i ograniczony.


Pojęcie manipulacji powięziowych obejmuje techniki stosowane w leczeniu powięzi głębokiej i jej składowych mięśniowych (omięsna, namięsna, śródmięsną).


Termin mobilizacje powięziowe oznacza techniki stosowane w leczeniu okołostawowych składowych powięzi głębokiej: troczków, przegród międzymięśniowych i więzadeł.

Metoda polega na manipulacji określonych punktów (centrów koordynacji i fuzyjnych centrów koordynacji) na ciele Pacjenta, które w dużej mierze pokrywają się z punktami: akupunkturowymi, spustowymi, Cyriaxa oraz Meigne’a. W akupunkturze poszczególne punkty znajdują się na przebiegu meridianów (kanałów energetycznych), natomiast w manipulacji powięzi centra koordynacji znajdują się na przebiegu sekwencji, diagonalnych oraz spiral mięśniowo- powięziowych. Szlaki te są drogami rozchodzenia się kompensacji oraz bólu w ciele.

Metoda uwzględnia więc holistyczne podejście do ciała, traktując poszczególne jego segmenty, jako pojedyncze ogniwa łańcucha tkankowego, którego ciągłość zapewnia powięź. Wyboru punktów przeznaczonych do manipulacji dokonuje się według określonych reguł – na podstawie weryfikacji ruchowej i palpacyjnej.


Niezwykle istotnym elementem gwarantującym skuteczną terapię jest szczegółowy wywiad.


Czas terapii: 60 min

Cena: 140 PLNKinesiology Taping

Nazwa Kinesiology Taping pochodzi z łaciny: kinesiologia – nauka o ruchu, a więc poprzez aplikację plastra dajemy możliwość przywrócenia funkcji.


Kinesiology Taping to metoda, która pozwala na osiąganie zadowalających rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne specjalnego plastra.

Każda aplikacja jest poprzedzona badaniem i oceną układu mięśniowo-powięziowego, a nie sprowadza się do stosowania gotowych szablonów dla poszczególnych schorzeń.


To działanie łączące elementy medycyny europejskiej i dalekowschodniej, gdzie nie leczy się objawów tylko szuka przyczyn pochodzenia bólu. Celem tej terapii jest wykorzystanie naturalnych procesów samoleczenia organizmu, których punktem wyjścia są skóra i mięśnie (powięź).

Kinesiology Taping poprzez odpowiednią aplikację plastra zmniejsza patologiczne napięcie mięśni, ułatwia ich funkcję, poprawia mikrokrążenie, aktywuje system limfatyczny oraz wspiera funkcje stawów.

Działa przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej przez co pomaga spotęgować i utrwalić efekty działań manualnych na ciele Pacjenta/Klienta.


W terapii wykorzystujemy plaster K-Active tape o parametrach zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry.


Czas zabiegu: 10 min

Cena : 40 PLN